Bakan Akar’dan Suriye açıklaması

Bakan Hulusi Akar beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile çalışanın yeni yılını kutladı. Bakan yardımcılarından subay, astsubay, sivil memur, uzman erbaş ve erlere kadar karargahtaki tüm işçinin yeni yılını tek tek kutlayan Akar, gazetecilerin gündeme ait sorusunu yanıtladı.

Rusya’nın başşehri Moskova’da dün gerçekleştirilen üçlü toplantının yansımalarına ait soru üzerine Bakan Akar, dün MİT Lideri Hakan Fidan ile birlikte Moskova’da Rusya ve Suriye Savunma Bakanları ve İstihbarat Liderleriyle bir ortaya geldiklerini hatırlattı.

“SURİYELİ KARDEŞLERİMİZİN ALEYHİNE BİR ŞEY YAPMAMIZ HİÇBİR HALDE KELAM KONUSU DEĞİL”

Görüşmede mülteci sorunu ve Suriye’deki tüm terör örgütleriyle gayret konusunda bilgi ve görüş alışverişinde bulunduklarını aktaran Akar, şunları söyledi:

* “Biz bölgemizde barış, huzur ve istikrarın temini ve sürdürülmesi için bugüne kadar üzerimize düşeni yaptık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Şunu bilhassa tabir etmek isterim ki bizim Türkiye’de ve Suriye’de yaşayan Suriyeli kardeşlerimizin aleyhine bir şey yapmamız hiçbir formda kelam konusu değildir. Onları zora sokacak bir davranış içinde hiçbir vakit bulunmadık, bulunmayız. Bunu herkes bu halde bilmeli ve ona nazaran davranmalıdır.”

Bakan Akar kelamlarının sonunda karada, denizde ve havada şiddetli iklim ve arazi kaidelerinde kahramanlık ve fedakarlıkla vazife yapan Mehmetçik ile tüm vatandaşların yeni yılını kutlayarak barış, refah, huzur ve kardeşlik temennilerini lisana getirdi. DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir