Gebze Metrosu’nda ilerleme yüzde 80’i aştı

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2018 yılında projesi yapılarak üretimine başlanan akabinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na devredilen Gebze OSB-Darıca Kıyı Metro Hattı’nda çalışmalar sürüyor. Seyahat müddeti 40 dakika olacak metro çizgisi, günde 330 bin yolcuya hizmet edecek. Gebze bölgesinin trafik yükünü büyük ölçüde azaltacak.

DİĞER SINIRLARA ENTEGRE OLACAK

Aralık ayında test sürüşü gerçekleşen metronun proje genel ilerlemesi yüzde 80’i aştı. İstasyon betonarmesi ve ince işlerin yüklü olarak devam ettiği metronun; Gebze Gar İstasyonu, Marmaray Aktarması Adliye İstasyonu ve Sabiha Gökçen Metrosu ile entegrasyonu bulunacak.

GÜNDE 330 BİN YOLCU TAŞINACAK

Gebze Organize Sanayi Bölgesi-Darıca Kıyı Çizgisi Projesi, 15,4 kilometre uzunluğunda çift çizgi olarak inşa edildi ve 11 istasyonda hizmet verecek. İnşa edilen toplam çizgi uzunluğu 30,8 kilometre olacak ve günde 330 bin yolcuya hizmet edecek.

YÜZDE 63 YERLİ ÜRETİM ARAÇLAR

Diğer yandan GoA4 Şoförsüz 4’lü dizi yüzde 63 yerli üretim olan araçların imalatları tamamlandı. Taşıma kapasitesi 1080 olan araçların suratı 90 kilometreye kadar çıkabilecek. Metro araçlarının ray üstü teslimatı yapılırken dinamik tip test çalışmaları devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir