Katliam gibi kaza: 288 ölü

Hindistan’da meydana gelen tren kazasında birinci belirlemelere nazaran en az 288 kişi öldü,850’den fazla kişi yaralandı.

Hindustan Times’ın haberine nazaran, eyaletin Balasore bölgesinde Coromandel Express’e ait yolcu treni ile yük treni çarpıştı.

Bahanaga Bazar Tren İstasyonu yakınlarında, mahallî saatle 19.20’de meydana gelen kazada birinci belirlemelere nazaran 50 kişi hayatını kaybetti, 300’den fazla kişi yaralandı. Birçok kişinin hala mahsur kaldığı belirtildi.

Başbakan Narendra Modi bölgede kurtarma çalışmalarının devam ettiğini bildirirken, “Mümkün olan tüm yardım sağlanıyor” dedi.

Yetkililer, çok sayıda yaralının hastanelere sevk edildiğini söylerken, “Kharagpur ve başka yakın istasyonlardan demiryolu kurtarma grupları bölgeye ulaştı. Yardım ve kurtarma çalışmaları devam ediyor” dendi.

Yetkililer, yaralıların 179’unun hastaneye kaldırıldığını, trende sıkışan 600’den fazla yolcunun çıkarılması için çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

Shalimar Tren İstasyonu’ndan kalkan trenin Chennai Central Tren İstasyonu’na gerçek seyir halinde olduğu kaydedildi.

Sosyal medyada yayınlanan imajlarda yağmacıların kısa mühlet içinde kaza yerine gittiği ve enkazları yağmaladığı görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir