iPhone 15 Pro modelleriyle ilgili yeni iddia

Teknoloji devi Apple, eylül ayında yeni telefonları iPhone 14 ailesini kullanıcılarla buluşturdu. Bu tanıtımın çabucak akabinde ise gelecek yıl çıkması beklenen iPhone 15 ile ilgili bilgiler ortaya çıkmaya başladı.

WebTekno’nun haberine nazaran; daha evvel çıkan sızıntılarda Pro Max modellerinin ‘Ultra’ ismini alabileceği belirtildi. Ayrıyeten Dynamic Island özelliğinin iPhone 15’lerde standart olabileceği de argüman edildi.

Şimdi Tayvanlı araştırma firması TrendForce tarafından ortaya atılan bilgiler, iPhone 15 Pro modellerinde nelerle karşılaşabileceğimizi ortaya koydu. Mutlaklığı bulunmayan tezler, öne çıkan özelliklerini içeriyordu.

iPHONE 15 PRO MODELLERİ 8 GB RAM VE USB-C GİRİŞİ İLE GELEBİLİR

TrendForce’a göre iPhone 15 ailesi, ikisi Pro olmak üzere (Pro Max’ın ‘Ultra’ olarak gelme ihtimali var) toplam dört model ile gelecek ve sadece Pro modeller iPhone 14 serisinde olduğu üzere Apple’ın son geliştirdiği işlemcisine sahip olacak. Buna nazaran iPhone 15’in Pro modelleri A17 Bionic ile donatılırken başka modeller A16’ya sahip olabilir.

Ek olarak iddalarda iPhone 15 Pro’nun, 14’lerdeki 6 GB’ın tersine 8 GB RAM ile birlikte geleceği de belirtildi. Öbür 15 modellerinin ise 6 GB RAM’e sahip olmaya devam edebileceği aktarıldı.

Ek olarak yeni iPhone serisinde Lightning’ten USB-C’ye geçişin de olacağı sav edildi. Bilindiği üzere Avrupa Parlamentosu, yakın vakitte elektronik eserlerde USB Type C girişini zarurî hale getirmişti.

PRO MAX DEĞİL, ‘ULTRA’

Bunlara ek olarak telefon ile ilgili çıkan bilgiler, Ultra olarak gelebilecek yeni Pro Max modelinin mevcut telefonlara kıyasla 10x yahut daha yüksek optik yakınlaştırmaya müsaade veren Telefoto lense sahip olabileceğini gösterdi. Bu, daha evvelki sızıntılarda da belirtilmişti.

Ayrıca Apple’ın iPhone 15’te 5G için Qualcomm modelini kullanmaya devam edeceği, kendi modemini ise 2024’te çıkarmayı planladığı aktarıldı.

iPhone 15 Pro modelleri ile ilgili kestirimler şu anlık bu kadar. Apple’ın yeni telefonlarını 2023’ün eylül ayında tanıtması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir